Szukaj
  • Tomek Stańczak

Prezentacja Canona R i RP

Jakiś czas temu miałem przyjemność być na pokazie możliwości nowych aparatów bezlusterkowych Canona.

Tym razem wstęp był bezpłatny, ale poczęstunku nie było, ulotki też szybko się skończyły ;) Coś za coś;)

Wracając do tematu, impreza odbywała się w gmachu ASP w Warszawie. Na wstępie pewien pan z Canona zaprezentował nowe aparaty i kilka obiektywów. Canona EOS R i RP i obiektywy 28-70 2.0, 50 1.2, 35 1.8. Opowiadał jakie to one są wspaniałe, cudowne i w ogóle.

Po krótkiej przerwie zaczęły się warsztaty z fotografii mody. Fotografował wykładowca ASP dr Piotr Kucia. Nie była to żadna udawana sesja. Wszystko odbywało się na żywo ustawiane i robione w trakcie warsztatów. Był stylista, który przygotowywał modelkę i kontrolował efekt końcowy. Oczywiście fryzjer, makijażystka, scenografowie też byli obecni. Był nawet człowiek, który ustawiał światła. Fotograf "tylko" naciskał na spust ;) Może czas zmienić branżę:)

Co do aparatów to pozytywnie mnie zaskoczyły. Po tym czego się nasłuchałem w internetach o marności Canona to spodziewałem się beznadziejnego aparatu słabszego od lustrzanek. Okazało się zupełnie inaczej. Po pierwsze aparat świetnie leży w ręku (EOS R). Jest za co złapać i bez problemu można obsługiwać jedną ręką. W przypadku Sony bardzo mi to przeszkadzało. Autofokus działa naprawdę szybko. Brakuje wykrywania oka, ale słyszałem ostatnio, że nowy firmware ma go włączyć. Na pewno nie będzie tak dobry jak u konkurencji, ale poczekamy zobaczymy.

EOS-em RP bawiłem się tylko chwilę, miał słabą baterię i wieszał się system. Podobno problem w przedprodukcyjnym egzemplarzu.

Z obiektywów najbardziej spodobał mi się 28-70 f2.0 . Jeden zoom zastępujący kilka obiektywów stałoogniskowych, do tego bardzo jasny. Cała sesja podczas warsztatów była robiona właśnie tym obiektywem.

Na koniec warsztatów był pokaz z drukowania na profesjonalnych ploterach. Niestety nie mogłem zostać do końca, ale to co zobaczyłem wiele mnie nauczyło. Puki co nie rzucam wszystkiego na allegro i nie zmieniam całego sprzętu. Nowości są fajne, ale różnica w zdjęciach prawie niezauważalna w porównaniu do sprzętu, który posiadam. Może za rok...

Tym optymistycznym akcentem zapraszam do oglądania zdjęć, które zrobiłem podczas sesji.
19 wyświetlenia0 komentarz

Fotograf na ślub, wesele, chrzest, studniówkę. Mazowsze, Jabłonna, Legionowo, Warszawa tel: 666008404 603426003 tomeks.photo@gmail.com

© 2018 by Tomek Stańczak