Szukaj
  • Tomek Stańczak

Prezentacja Canona R i RP

Jakiś czas temu miałem przyjemność być na pokazie możliwości nowych aparatów bezlusterkowych Canona.

Tym razem wstęp był bezpłatny, ale poczęstunku nie było, ulotki też szybko się skończyły ;) Coś za coś;)

Wracając do tematu, impreza odbywała się w gmachu ASP w Warszawie. Na wstępie pewien pan z Canona zaprezentował nowe aparaty i kilka obiektywów. Canona EOS R i RP i obiektywy 28-70 2.0, 50 1.2, 35 1.8. Opowiadał jakie to one są wspaniałe, cudowne i w ogóle.

Po krótkiej przerwie zaczęły się warsztaty z fotografii mody. Fotografował wykładowca ASP dr Piotr Kucia. Nie była to żadna udawana sesja. Wszystko odbywało się na żywo ustawiane i robione w trakcie warsztatów. Był stylista, który przygotowywał modelkę i kontrolował efekt końcowy. Oczywiście fryzjer, makijażystka, scenografowie też byli obecni. Był nawet człowiek, który ustawiał światła. Fotograf "tylko" naciskał na spust ;) Może czas zmienić branżę:)

Co do aparatów to pozytywnie mnie zaskoczyły. Po tym czego się nasłuchałem w internetach o marności Canona to spodziewałem się beznadziejnego aparatu słabszego od lustrzanek. Okazało się zupełnie inaczej. Po pierwsze aparat świetnie leży w ręku (EOS R). Jest za co złapać i bez problemu można obsługiwać jedną ręką. W przypadku Sony bardzo mi to przeszkadzało. Autofokus działa naprawdę szybko. Brakuje wykrywania oka, ale słyszałem ostatnio, że nowy firmware ma go włączyć. Na pewno nie będzie tak dobry jak u konkurencji, ale poczekamy zobaczymy.

EOS-em RP bawiłem się tylko chwilę, miał słabą baterię i wieszał się system. Podobno problem w przedprodukcyjnym egzemplarzu.

Z obiektywów najbardziej spodobał mi się 28-70 f2.0 . Jeden zoom zastępujący kilka obiektywów stałoogniskowych, do tego bardzo jasny. Cała sesja podczas warsztatów była robiona właśnie tym obiektywem.

Na koniec warsztatów był pokaz z drukowania na profesjonalnych ploterach. Niestety nie mogłem zostać do końca, ale to co zobaczyłem wiele mnie nauczyło. Puki co nie rzucam wszystkiego na allegro i nie zmieniam całego sprzętu. Nowości są fajne, ale różnica w zdjęciach prawie niezauważalna w porównaniu do sprzętu, który posiadam. Może za rok...

Tym optymistycznym akcentem zapraszam do oglądania zdjęć, które zrobiłem podczas sesji.
21 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie